23 Temmuz 2009 Perşembe

no:6 / bu abla da taciz edilir, ben karışmam


ne diyeyim ablacım, durduk yerde iş almışsın başına. altı kaval üstü şişhane birşeyler giymişsin. üstüne üstlük komşuya gider gibi halk otobüsüne binmişsin. Olmaz ki bu denli de zorlanmaz ki.

gerçi bu gözler o örtünün altına derin yırtmaçlı etek giyenler de gördü ama olmuyor ki, en başta şık durmuyor, göze hoş gelmiyor ki. Bak söylemedi deme. bence uğrama sen bizim mahalleye, bakmazlar gözünün yaşına...

açılıp saçılmanın nasıl birşey olduğunu biliyoruz. zorda kalırsak ayşe arman ablamız öğretiyo ama örtünmek nasıl birşey islami kesimin modacıları çakmıyor köfteyi herhalde. ya da işlerine gelmiyor modeliste para vermek. tüccar terzilerle işi götürüyorlar.
Şu giydiğin ne estetiğe, modaya uyar, ne savunduğun fikre, inanca. bize düşense uyarmak kibarca...

Biliyorsun ben fazla konuşmam kadın hakkıdır, kadın haklıdır. kendine yakışmayanı da giymekte de serbesttir napim. sen gönlünce giyersin, elalemin de ağzı torba değil ki büzesin.

no:5 / az sabret, zaferi görürsün yakında
japon turist ablalar.
yurdum abazanlarının eline düşmemişler henüz. o yüzden zafer mağruru bir bakışları var.

24 saattir Newyork'tayım bir allahın kulu ellemedi modunda gezinmekteler. Gerçi tiplerindeki bozukluk bir zaman ülkemize de uğramış olabilecekleri izlenimi veriyor ama.

bize de bekleriz hanım ablalar.
bakalım bizim mahalleden geçtikten sonra da o parmakları ve popoyu dik tutabileceniz mi?

no: 4 / buna baskı yapılmaz da kime yapılır

işte baskının kralını hakeden bir ablamız..

ben şahsen mahalle baskısına karşıyım ama böyle bir ablaya her türlü baskıyı yapmaktan çekinmem:p baskıya uğruyorsan, bu abla gibi hakkını da vereceksin di mi.
bu abla tam bir trafik canavarı olur böyle bırakırsan ya davulcuya, ya kaportacıya varır, ilgilenmek lazım...

Şuna bak direksiyonun başına geçmiş, vites kolu dik ve mağrur. gözler zaten "al beni götür uzaklara" modunda.

aman bu baskının mürekkebi kurumasın...

no:3 / küçücükten bellidir kadının yazgısı


henüz yeni yetme...
mahallenin baskısına namzet ancak ilk baskılar. şşt ayıp di mi kız,mahallenin namusuna leke getircen, öyle ne kısa mısa giyiyon'la başlıcak...

yaş kemale erince önce taciz, sonra tecavüz fantezilerini süslücek ayıların zihinlerini... erkek arkadaşı varsa mimlenecek, telefonu varsa dinlenecek, mesajlarına bakılacak, hatıra defteri kurcalanacak, msnsi hacklenecek...

vah! kızım vah, sen bari kaç kurtul mahalleden...

no:2 / dar sokaklar biçilmiş kaftanımızdar sokaklarda elimize geçen ablaların pek giyimine de önemsemiyoruz. dişi olsun yeter. bizim sokaktan da scarlett johansson geçecek değil ya.

madem yuvayı dişi kuş yapıyor. biz de yuvasını yapmak için gelip geçene laf atıp, baskı yapmakta beis görmüyoruz.

yavrum yesinler seni diyerek laf atıp, durmak yok mahalle baskısına devam diyoruz.
-bekleme yapma abla sıradaki gelsin...

no:1 / yalınayak baldır çıplak sokakta yürünmez


işte ilk mahalle baskısı aday adayımız olan güzel kurbanımız...
Yavrum mevsim yaz diye öyle sokağa çıkılır mı? götürcekler merkeze bu baştan belli de sonrasında ne olur ne olmaz bak onu ben bilemem.

Aslında çok anormal karşılanmayabilecek bu kıyafet mahalleden mahalleye hoşgörü sınırlarını ne kadar ihlal eder bilinmez ama abla zaten en büyük hatayı otoyola çıkmakla yapmış. O sarı çizgiler de seni kurtarmaz. Biz ki picca bacca'yı elin değil bi gecede gelin etmişiz.

Bu otoyolda var sen düşün şimdi başına gelebilecekleri. Şimdi şurdan bir araba çıkar sen ezilirsin, mezilirsin. Gel! şöyle kenara da bak şu ormanlık alanda bildiğim bi çay bahçesi var, birlikte bi barda/k çay içelim mi?